Zavřít

CUCKOO (Jaha Koo, Korejská republika)

Sobota 29. 9. 2018 ve 20:00, Provozní budova B

Neděle 30. 9. 2018 ve 20:00, Provozní budova B

Koncept: Jaha Koo
Režie: Jaha Koo
Text: Jaha Koo
Hudba: Jaha Koo
Video: Jaha Koo
Cuckoo hacking: Idella Craddock
Scénografie, media: Eunkyung Jeong
Dramaturgická spolupráce: Dries Douibi
Produkce: Kunstenwerkplaats Pianofabriek

Hrají: C1, C2, C3 a Jaha Koo

Když jednou Jahovi Koo jeho elektrický hrnec na rýži oznámil, že jídlo je hotovo, pocítil Jaha hlubokou osamělost. „Golibmuwon“ (고립무원) je nepřeložitelný korejský výraz, který znamená zoufalé osamění, typické pro životy mnoha mladých lidí v dnešní Jižní Koreji.

Před dvaceti lety v zemi udeřila velká ekono-mická krize, srovnatelná s tou, jež zasáhla Spojené státy a jižní Evropu v roce 2008. Tahle korejská krize zásadně ovlivnila život generace, k níž Jaha Koo patří. Byl svědkem řady tamějších problémů: nezaměstnanost mladých a socioekonomická nerovnost, zvyšující se počet sebevražd, izolace, společenské vyloučení, posedlost vizáží…

V tragikomickém rozhovoru se divák spolu s Jahou a jeho chytrými hrnci vydá na cestu dvacetiletím korejské historie, na níž se osobní zážitky pojí s politickými událostmi a obrazy štěstí, ekonomické krize a smrti.

Premiéra 5. října 2017

Inscenace vznikla v koprodukci s Bâtard Festivalem, za podpory CAMPO, STUK, BUDA, DAS, SFAC.

60 minut, bez přestávky
V korejštině s anglickými a českými titulky, překlad titulků Ladislav Nagy

Po představení 30. 9. proběhne v hledišti debata s tvůrci.

UPOZORNĚNÍ PRO DIVÁKY:
Provozní budova B je nedivadelní nevyhřívaný prostor, proto doporučujeme se na představení teple obléknout.

Jaha Koo

Jaha Koo (1984) je jihokorejský performer a hudební skladatel. Jeho tvorba osciluje mezi multimédii a performance, v nichž využívá svou vlastní hudbu, video, texty a instalace. Zabývá se politickými, historickými a osobními tématy. Od roku 2014 pracuje na trilogii Hamartia o tom, že minulosti nelze uniknout a že drasticky ovlivňuje naše současné životy. První část trilogie Lolling and Rolling byla poprvé uvedena v Curychu v ro-ce 2015, Cockoo, druhá část, měla premiéru v rakouském Grazu roku 2017. Závěrečný díl s pracovním názvem Dějiny korejského západního divadla bude uveden na jaře 2019.Jaha Koo vystudoval divadlo na Korejské národní umě-lecké akademii a studoval i na DasArts v Amsterdamu. Jeho pseudonym na hudební scéně je GuJAHA.

Foto: Radovan Dranga