Zavřít

LAS IDEAS (Federico León, Argentina)

Středa 3. 10. 2018 ve 20:00, Provozní budova B

Čtvrtek 4. 10. 2018 ve 20:00, Provozní budova B

Režie: Federico León
Asistenti režie a produkce: Rodrigo Pérez, Rocío Gómez Cantero
Scéna: Ariel Vaccaro
Hudba a zvuk: Diego Vainer
Světelný design: Alejandro Le Roux
Kostýmy: Paola Delgado

Účinkují: Julián Tello, Federico León

Las ideas se pohybují na hranicích reality a fikce. Na jevišti zveřejňují důvěrný tvůrčí proces, podobný tomu, jímž Federico León s Juliánem Tellem, herec a spolupracovník s autorem textu a režisérem, mohli projít ve skutečném životě. Tyhle nápady můžou být skutečně jejich, ale možná taky ne tak docela. Jsou sami sebou, ale zároveň se hrají.

V inscenaci se umělec a jeho kolega zabývají nejrůznějšími uměleckými projekty. Přátelská schůzka dvou kamarádů se postupně promění v nabitý tvůrčí den. Sedí u pingpongového stolu, na němž je počítač a projektor. Záznamy ze zkoušek, materiály z ostatních projektů, různá stádia rozpracovanosti, nápady na další práci, momentální nápady, a další nápady, vytažené z koše v počítači – to vše je „na stole“. Je to jakýsi umělecký ping pong nápadů a úvah.

Divák může v reálném čase sledovat, jak nápady přicházejí, jak se mění ve skutečnost; sledují hypotézy a teorie okamžitě podrobované analýze, pozorování a konfrontaci. Všechno, co diváci vidí, se stává potenciální náplní inscenace. Kde končí skutečný život tvůrců a co je jen umění, nelze tak docela přesně říct, hlavně když se další postavou stává sám počítač.

Premiéra 22. května 2015

60 minut, bez přestávky
Ve španělštině s anglickými a českými titulky

Po představení 4. 10. proběhne v hledišti debata s tvůrci.

UPOZORNĚNÍ PRO DIVÁKY:
Provozní budova B je nedivadelní nevyhřívaný prostor, proto doporučujeme se na představení teple obléknout.

Federico León

Federico León (1975, Buenos Aires) je autor a režisér, který se zabývá divadlem, filmem a čím dál intenzivněji i mezními uměleckými žánry. Ve filmu La última película (The last movie, 2014) zaznamenává sérii intervencí v bývalých kinech, dnes přestavěných na parkoviště. Jeho inscenace byly uvedeny v Americe, Evropě, Japonsku a Austrálii. Obdržel první cenu dramatické soutěže vypsané Institutem Argentinského národního divadla a cenu Konex za literaturu. Byl hostujícím profesorem na Di Tella University v Buenos Aires.

Foto: Bea Borgers