Zavřít

THE VENTRILOQUISTS CONVENTION (Gisèle Vienne, Dennis Cooper & Puppentheater Halle, Francie/Německo )

Středa 2. 10. 2019 ve 20:00, Nová scéna

Koncept a režie: Gisèle Vienne
Text: Dennis Cooper ve spolupráci s účinkujícími
Light design: Patrick Riou
Sound design: KTL (Stephen O’Malley, Peter Rehberg)

Účinkují: Jonathan Capdevielle, Kerstin Daley-Baradel, Sebastian Fortak, Uta Gebert, Vincent Göhre, Henrietta Wallberg a performeři z Puppentheater Halle: Nils Dreschke, Lars Frank, Ines Heinrich-Frank

V Kentucky se pravidelně koná největší světové setkání břichomluvců. Během práce na inscenaci The Ventriloquists Convention (Břichomluvecký kongres) se tvůrci zabývali fenoménem břichomluvců s loutkami – soustředili se jak na skutečné události, týkající se zmíněných srazů, tak na různé fiktivní zdroje. Inscenace se primárně zabývá tím, proč břichomluvci dělají to, co dělají, co je k břichomluvectví přivedlo, jak na jejich práci pohlíží okolí, ale zároveň i otázkami týkajícími se jejich genderu, identity a řady jiných aspektů těchto neobyčejných lidí.

Devět břichomluvců s loutkami hraje text situovaný do několika fází konference – divák tak nahlédne nejrůznější výzvy (soukromé i veřejné), s nimiž se břichomluvci potýkají v životě i v práci. Inscenace působí jako partitura pro mnoho hlasů, jejichž psychologickou složitost odhalují rozhovory vedené na několika rovinách. Autorka inscenace je mimořádný zjev současné evropské scény – je to herečka, choreografka, režisérka, vizuální umělkyně, která zcela překračuje obory a žánry.

Premiéra: srpen 2015

120 minut, bez přestávky
V angličtině s českými titulky

Po představení proběhne ve foyer Nové scény debata s tvůrci.

Foto: Estelle Hanania