Zavřít

MUYTE MAKER (Flora Détraz, Francie)

Čtvrtek 3. 10. 2019 ve 20:00, Nová scéna

Koncept: Flora Détraz
Scéna a kostýmy: Camille Lacroix
Light design: Arthur Gueydan (Eduardo Abdala)
Sound design: Guillaume Vesin (Estelle Gotteland)
Umělecká spolupráce: Anaïs Dumaine

Účinkují: Mathilde Bonicel, Inês Campos, Flora Détraz, Agnès Potié

Středověké obrazy, banální popěvky a groteskní malby – Muyte Maker je radostnou oslavou neposlušného, iracionálního těla. Zkoumá radost jako touhu a tvůrčí sílu proti tradici morálky i jako fyzickou překážku nebo rozpor. Čtyři performerky hojně zpívají, mnohohlasně se smějí, slepě tančí a kakofonně debatují, aby zároveň zkoumaly nekonečnou složitost svých těl.


Premiéra: květen 2018

60 minut, bez přestávky
jazykově bezbariérové

Po představení proběhne ve foyer Nové scény debata s tvůrci.

Flora Détraz

Flora Détraz pochází z baletního prostředí. Vystudovala literaturu, pokračovala na Centre Chorégraphique National Lyon pod vedením Maguy Marin a vzdělání dokončila na Pepcc, Forum Dança v Lisabonu. Během své kariéry se setkala s řadou umělkyň a umělců (mj. Marlene Monteiro Freitas, Vera Mantero, Lia Rodrigues, Meredith Monk, Loïc Touzé, Meg Stuart, Jonathan Burrows, Diane Broman), kteří zásadně ovlivnili její práci. Samostatně tvoří od roku 2013 a jejím základním tématem je vztah mezi pohybem a hlasem, jak dokládají inscenace Peuplements (2013), Gesächt (2014), Tutuguri (2016) či právě Muyte Maker (2018).

Koprodukce CCN de Caen en Normandie, Alban Richard (Fr), Ramdam-un centre d’art (Fr), Relais culturel des Pays de Falaise (Fr), Pact-Zollverein (De), La place de la danse CDCN (Fr), Le réseau des Petites Scènes Ouvertes (Fr), Alkantara (Pt), evropská síť DNA-departures and arrivals. Residence Espaço Alkantara (Pt), O espaço do tempo (Pt), Les Eclat(s) chorégraphiques (Fr), l’Avant-Scène (Fr). Projekt finančně podpořily Région Normandie a DRAC Normandie.

Foto: Bruno Simão