Zavřít

Dress ME How YOU Like (Rima Najdi, Německo – Libanon)

Čtvrtek 3. 10. 2019 od 17:00 do 22:00, Nová scéna – šatna

Pátek 4. 10. 2019 od 17:00 do 22:00, Nová scéna – šatna

Koncept a realizace: Rima Najdi

Zajímá vás hummus, harémy a AK-47? Máte chuť na sexy falafelové sendviče, které se vás neptají, co je to svoboda? Chcete se zapojit do arabského politického představení? Toužíte vidět pravou Arabku, která se právě přestěhovala ze svého přirozeného prostředí? Máte chuť na vodní dýmku, která překračuje pevně dané hranice? Chcete ochutnat pravou Arábii? Navštivte paní Falafelu v jejím stanu. Pomozte jí s oblečením a se správným postojem. Oblékněte ji, ozdobte ji šperky. Vymyslete jí pózu. Vyfoťte paní Falafelu. Vyfoťte se s paní Falafelou.

Dress ME How YOU Like je participativní performance inspirovaná hollywoodskými filmy a arabskými ženami a jejím cílem je zamyslet se nad tajemstvím, které ženy obklopuje na základě jejich stylu oblékání.

Performance probíhá vždy po 30 minutách pro skupiny 2–8 diváků a je nutno rezervovat si místo na přesný čas.

Komunikačním jazykem je angličtina, ale nemusíte se obávat, naši asistenti vám pomohou, performance není založena na jazyce.

Rima Najdi

Rima Najdi ve své tvorbě protíná performanci, zvuk a choreografii. Pochází z Libanonu a momentálně žije v Berlíně. Sama o sobě říká: „Mluvím francouzsky s arabským přízvukem, anglicky s francouzským přízvukem a arabsky s libanonským přízvukem.“ Nejvíce ji zajímá a provokuje pohyb v meziprostoru – v prostoru, který existuje mezi člověkem a jeho okolím, mezi realitou a fikcí, mezi fyzičnem a emocionalitou. Divadlo vystudovala na Libanonské univerzitě v Bejrútu (2008), ve studiích pokračovala ve Spojených státech amerických na Tisch School of the Arts na Newyorské univerzitě. Doposud hostovala ve Slovinsku, Nizozemsku, Německu, Itálii, Rakousku, Estonsku a dalších zemích.

Foto: archiv umělkyně