Zavřít

TŘI SESTRY (Kammerspiele Mnichov / Susanne Kennedy, Německo)

Neděle 6. 10. 2019 ve 20:00, Nová scéna

Režie: Susanne Kennedy
Dramaturgie: Helena Eckert
Scéna: Lena Newton
Kostýmy: Teresa Vergho
Light design: Rainer Casper
Sound design: Richard Janssen
Video: Rodrik Biersteker
Umělecká spolupráce: Rodrik Biersteker, Richard Janssen


Účinkující: Manuela Clarin, Kristin Elsen, Marie Groothof, Walter Hess, Eva Löbau, Christian Löber, Benjamin Radjaipour, Sibylle Sailer, Anna Maria Sturm

Tři sestry, které tak dobře známe od Čechova, v razantní režijně-dramaturgické interpretaci německé režisérky Susanne Kennedy také sní o tom, že jednoho dne se dostanou „do Moskvy“. Kennedy jde ale ve výkladu dál a je mnohem současnější – pokouší se sestry osvobodit a navrhuje novou perspektivu: co když je čas cyklický a žijeme každý okamžik svého života znovu a znovu? Podle Nietzscheho myšlenka věčného opakování znamená být soustavně připraven, nebo absolutně odevzdán. Co když lidé nemají kontrolu nad svým osudem? Možná je ovlivňuje něco jiného. Rozhodovali bychom se jinak, ptá se Nietzsche, kdybychom věděli, že se naše životy nekonečně opakují? Neusilovali bychom pak víc o to se osvobodit než uspokojit své touhy?

Susanne Kennedy patří k nejvýraznějším současným německým tvůrcům – má výrazný scénografický rukopis a inovativně pracuje s herci i s divadelním prostorem a časem.

75 minut, bez přestávky
V angličtině a němčině s českými titulky

Po představení proběhne ve foyer Nové scény debata s tvůrci.

Foto: Judith Buss