Zavřít

O festivalu

Pražské křižovatky 2018

Mezinárodní divadelní festival Pražské křižovatky, který je věnován politickému a divadelnímu odkazu Václava Havla, do Prahy opět přiveze výjimečná zahraniční představení. Pražské křižovatky potvrdí svou pozici výjimečného festivalu, na jehož programu se střetává jak progresivní činohra, tak i další mezižánrové projekty. Součástí budou – stejně jako vloni – debaty s tvůrci, přednášky a diskuse a festival se usídlí ve všech prostorách Nové scény.

Festival otevře inscenace holandského souboru De Warme Winkel Gavrilo Princip – v roce stoletého výročí konce první světové války De Warme Winkel derniérují dílo, které se metodou populárního live cinema nahlížejí na jeden z nejzmapovanějších osudů dvacátého století: s humorem, ironií i jistou tragikou.

V Praze se objeví hvězdy mezinárodní divadelní scény, s nimiž se domácí publikum zatím nemělo možnost seznámit. Přijede Tiago Rodrigues s inscenací If a Window Would Open, Féderico León s Las ideas, choreograf Simon Mayer s inscenací Sons of Sissy a další. V průběhu festivalu promítneme film My Country; a Work in Progress, který vznikl na základě stejnojmenné inscenace londýnského Národního divadla na téma brexitu.

Festival zakončí inscenace Brodskij/Baryšnikov divadla New Riga Theatre, v níž vystoupí domácímu publiku dobře známý Michail Baryšnikov.

29. 9. – 7. 10. 2018

Nová scéna Národního divadla a Stavovské divadlo