Zavřít

Festival Pražské křižovatky aneb divadlem za lepší svět

marianne, Veronika Hongová, 18. 9. 2017

Zažijte nejlepší světovou činohru, která bude k vidění v Praze během Mezinárodního divadelního festivalu Pražské Křižovatky!

Divadelní svět přijede 2. října 2017 do Prahy a ostartuje tak první roční mezinárodního divadelního festivalu Pražské křižovatky. Až do 8. října 2017 můžete shlédnout na Nové scéně Národního divadla ty nejzajímavější inscenace souborů z Itálie, Dublinu, Slovinska, Libanonu nebo Slovenska.

Pražské křižovatky nejsou jen divadelním festivalem, ale také poslem svobody a demokracie. Festival má dva úkoly: založit tradici velkolepé pražské divaledlní přehlídky a přihlásit se k jedné ze základních povinností Národního divadla. K povinnosti všímat si bezpráví a pojmenovat ho, zdůražňovat lidská práva a vybízet ke slušnému chování a toleranci mezi lidmy. To jsou hodnoty, za nimiž stál Václav Havel, jež se stal inspirací pro vznik tohoto festivalu.

Všechna představení, s výjimkou slovenského, budou česky a anglicky titulkována. Po každém představení budete mít jedinečnou možnost promluvit si s tvůrci o jejich práci. Součástí festivalu je také přednášky, diskuse a workshopy.

VÍCE O FESTIVALU NAJDETE ZDE.