Zavřít

V Praze proběhne mezinárodní divadelní festival

PrahaTV.eu, Jana Schillerová, 20. 9. 2017

V Praze se bude začátkem října konat mezinárodní divadelní festival. Pražské křižovatky činohry Národního divadla přinesou činohru z různých zemí. Výjimkou nebudou ani debaty s tvůrci nebo workshopy.

V Praze se bude konat mezinárodní divadelní festival Pražské křižovatky. Ve dnech 2. - 8. října bude na Nové scéně Národního divadla k vidění to nejlepší ze světové činohry. Diváci se budou moci těšit na činoherní divadla z Itálie, Irska, Slovinska, Slovenska nebo Libanonu.

"Snažíme se přivést na náš festival divadla větší, která se nevejdou do jiných pražských divadel a zároveň divadla, která nepatří do toho u nás pravidelně sledovaného regionu," řekla Marta Ljubková, dramaturgyně Nové scény Národního divadla.

Pražské křižovatky mají založit tradici velkolepé pražské divadelní scény a připomenout odkaz Václava Havla.

"Letos jsme se to téma rozhodli rozšířit na téma pravdy nebo nějakého aktuálního bytí v současném světě. Za druhé jsme se zároveň snažili přivést divadla, která experimentují nějakým způsobem s formou, to znamená, že často používají nová média nebo kombinují fyzické a mluvené divadlo, takže hodně těch divadel bude pohybových. Ale nejen výlučně pohybových. Ten žánr činohry je pro nás hodně důležitý," řekla Marta Ljubková.

Hlavním bodem programu a největším lákadlem bude inscenace světoznámého režiséra Romea Castellucciho Demokracy in Amerika

"Je to úplně nové představení, premiéru mělo myslím v březnu. Já jsem velice pyšná, že v tomto středoevropském regionu to budeme právě my, kdo bude Castellucciho poprvé ukazovat a to hned dvakrát. Je to inscenace, která je takovou pohybovou, ale i textovou jevištní esejí na to, co je to vlastně demokracie," řekla Marta Ljubková.

Všechna představení budou s českými a anglickými titulky. V rámci festivalu proběhne také debata s tvůrci. Připraveny budou i přednášky nebo workshopy.