Zavřít

Romeo Castellucci
DEMOCRACY IN AMERICA (Socìetas, Itálie)

Čtvrtek 5. 10. 2017 ve 20:00, Nová scéna

Pátek 6. 10. 2017 v 18:00, Nová scéna

Volně inspirováno knihou Alexise De Tocqueville

Režie, scéna, světelný design a kostýmy: Romeo Castellucci
Texty: Claudia Castellucci a Romeo Castellucci
Hudba: Scott Gibbons

Hrají: Olivia Corsini, Giulia Perelli, Gloria Dorliguzzo, Evelin Facchini, Stefania Tansini, Sophia Danae Vorvila a sbor tanečnic (Markéta Jandová, Sabina Bočková, Lenka Kantorová, Lenka Bílková, Barbora Kupková, Ivana Sikorová, Jazmína Piktorová, Anežka Stráníková, Ekaterina Plechkova, Cecile Lassonde, Emmanouela Dolianiti, Bianca Anne Braunesberger)

Castellucciho inscenace podruhé v Česku!

Jeden z nejvýznamnějších evropských režisérů Romeo Castellucci zde uvede svou nejnovější inscenaci. „Není to inscenace o politice. Ani ji nereflektuje. A pokud ano – tak její konec,“ říká o ní sám režisér. Inspirací mu byl mýtus o antické demokracii, ale také lidové řecké a albánské tance a taky specifické plynutí času a role jazyka v dnešním světě. Výsledkem je magický tvar, který se pohybuje žánrově spíš na hranici pohybového a hudebního divadla, je stejně tajemný a nezachytitelný jako rituál, obřad oslavující konec našeho světa.

Romeo Castellucci se narodil v roce 1960. Absolvoval scénický design a malbu na Akademii výtvarných umění v Bologni. V roce 1980 začal pracovat jako divadelní režisér. Společně s Claudié Castellucci a Chiarou Guidi založil Socìetas Raffaello Sanzio v roce 1981. Začátkem osmdesátých let začal spojovat svůj zájem o divadlo s malbou a zároveň začal aktivně vystavovat. Od té doby má na kontě velké množství inscenací jako režisér, scénograf, light designer, sound designer i kostýmní výtvarník. Proslul po celé Evropě jako avantgardní umělec hledající syntetický divadelní jazyk. Je rovněž autorem teoretických textů.

v italštině s českými a anglickými titulky (překlad do češtiny Tereza Sieglová)
po představení 6. 10. beseda s tvůrci ve foyer Nové scény
120 minut bez přestávky

Foto: Guido Mencari